Відпочиваємо з собаками за містом правильно!

Літо – це пора шашликів, пікніків та постійних тусовок на природі. Проте як провести час за містом, щоб не лише вам було весело, але й собаці комфортно? Це не так просто, як може здатися на перший погляд. Проте нічого складого тут також немає! Досить лише зарання приготуватися до усіх можливих небезпек та ретельно пильнувати свого улюбленця - і усе буде чудово! :) 

Написали для вас деякі правила правильного відпочинку з песиками на природі. І щоб усі були задоволені.

1.    Жетончик із іменем собаки та вашим номером – обов’язково!

Інші назви цієї штуки: адресник, медальйон, жетон. І якщо у вас досі такого нема, то бігом біжіть його робити! Це перше, що необхідно зробити, як тільки ви завели собаку та маєте намір гуляти із нею на вулиці.

2.    Чи є щеплення у вашої собаки?

Подумайте про те, чи не може вона підчепити будь-що на відпочинку? Попіклуйтесь про це питання зарання. Проконсультуйтесь у ветлікаря, він вам підкаже, які щеплення необхідні саме вашій собаці (залежно від його віку, особливостей, породи та т.д.).

3.    Приготуйте усе необхідне для собаки на природі.

В кожному окремому випадку це можуть бути різні речі. Проте основний список такий: легкі тарілочки, що не б’ються; зручний та міцний поводок; підстилка та теплий одяг (якщо собака легко мерзне). Захватити щось із вет-аптечки «на всілякий випадок» також буде не зайвим.

4.    Захищаймося від кліщів.

Для цього достатньо купити необхідні засоби від кліщів у вет-аптеці. Зазвичай цими засобами досить легко та зрозуміло користуватися. Цей пункт є важливим, адже попередити кліщів набагато простіше, ніж потім їх виводити! 

5.    Залишки їжі: давати чи не давати?

Можна чи не можна? Ну, звісно ж НІ! Це вам не щур та не комашки, які можуть їсти що попало. Собаці необхідний правильний раціон харчування і залишки із ваших столів до нього точно не входить.

Будь-що гостре, солодке, кисле або солоне може викликати різноманітні збої в організмі песика. Роздратування шлунку – не надто приємна річ, коли поряд немає ветклініки, куди можна звернутися за допомогою.

6.    Ховаймо чужорідні речі, які може з’їсти собака.

Пильно слідкуйте за усіма мілкими деталями з вашого пікніку! Адже песик може проковтнути не лише ваш бутерброд (який, як ви вже знаєте, також йому не можна давати), а й різноманітні прикраси, одноразові предмети, м’ячики та інші. Пильнуйте за своїм улюбленцем та не давайте йому гризти все підряд.

7.    Небезпека на воді: ретельно пильнуємо усі ігри собаки.

Тварини можуть тонути у воді так само, як і люди. Постійно тримайте собаку у полі зору, якщо вона має намір залізти купатись у водойму.

Також, будьте обережні у стоячій воді! В ній можуть водитися небезпечні водорості!

8.    Позбавляємося від феєрверків та іншого шуму.

У собаки, як і у вас, також є інстинкт самозахисту. Якщо вона чує галасливий та страшний звук, то може побігти геть від вас у ліс чи поле. Не беріть із собою нічого із  піротехніки, якщо не хочете ризикувати своїм же улюбленцем.

9.    Риболовні штучки – небезпечні не лише для собак!

Якщо ви на природі та любите порибалити, то не спішіть брати із собою свого собаку!

По-перше, вона може їсти ваші наживки. Переконайтесь, що вони не небезпечні для здоров’я собаки. І це ще буде добре, якщо наживка буде без нічого. А якщо на ній буде крючок та волосінь?

По-друге, вона може випадково заціпити або навіть наступити на гострі крючки та поранитись.

Сподіваємося, що і ви, і ваші собаки чудово проведуть час на природі цього літа! Всім гав!