Тварини подовжують життя

Історію про те, як кицька відчуває джерело болю господаря і лікує його своїм біополем, ми чули змалечку. Моя бабуся так лікувала коліна, а мама – періодичні болі. Проте якщо ви не вірите у такі «магічні» здібності пухнастих, давайте поговоримо про реальні докази того, що тварини подовжують і покращують життя своїх власників. Але обережно, ця інформація може змусити вас населити свою домівку чотирилапими заради вічної молодості та здоров'я!

Наша підопічна Черепашка вже готова когось лікувати!

Наша підопічна Черепашка вже готова когось лікувати!

Майже 100 років тому вчені почали досліджувати той вплив тварин на людину, про який говорять давні традиції та медичні рецепти. І виявили, що домашні улюбленці справді позитивно впливають на здоров’я двоногих, до того ж досить різними способами.


Для малюків домашні пухнасті (або не пухнасті) є джерелом бактерій та вірусів, що активізують дитячий імунітет та загартовують систему захисту організму, позбавляючи у майбутньому від таких хвороб, як астма чи алергія (звісно, не йдеться про небезпечні захворювання, що мажуть бути у тварин, або нехтування базовими правилами гігієни). [2; 3; 4] Крім того, тварини допомагають дітям розвивати важливі емоційні навички – турботу про інших, прив’язаність, емпатію, альтруїзм тощо. Та й не варто забувати про звичайну фізичну активність: бігати із собакою на подвір’ї чи тікати від кицьки в садку – значно корисніше, ніж весь час дивитися мультики. [5]

Ліссі обожнює побігати і обожнює всіх! Буде чудовим другом для малечі. Для знайомства пишіть нам  Adopt Don't Stop

Ліссі обожнює побігати і обожнює всіх! Буде чудовим другом для малечі. Для знайомства пишіть нам Adopt Don't Stop

Після важкого дня на роботі чи в універі пухнаста дупка вашого домашнього улюбленця спрацює краще, ніж плівка з пухирцями чи розмальовка-антистрес. Адже муркотіння, скавчання, булькання чи будь-яка інша розмова пухнастих (пір'їстих, лускатих) дають можливість зосередитися на «тут і тепер», відкинути денні тривоги, сповільнити дихання та мільйон думок у голові. Та просто насолодитися спілкуванням. Крім того, час, проведений із тваринами, дозволяє покращити кровообіг, нормалізувати тиск та стабілізувати роботу серця.

А в довготривалій перспективі взаємодії з домашніми улюбленцями вчені говорять про нижчий холестерин, зменшення ризиків діабету, покращення роботи серцево-судинної системи та довшу очікувану тривалість життя. Крім того, турбота про домашніх тварин робить людину більш уважною і змушує ретельніше дотримуватися медичних рекомендацій, що покращує процес лікування будь-яких розладів [1;5]

Наш Пан Плюшкін готовий слідкувати за здоров’ям своєї людини. Для знайомтсва – пишіть  Adopt Don't Stop

Наш Пан Плюшкін готовий слідкувати за здоров’ям своєї людини. Для знайомтсва – пишіть Adopt Don't Stop

Окремо скажу про розвиток комунікативних навичок. Мене вразило дослідження з собаками, проведене докторкою June McNicholas. [1] Протягом 5-ти днів вона виходила на вулицю з собакою, а протягом наступних 5-ти гуляла тим же маршрутом сама. Лише за 10 днів спостереження виявилося, що під час самостійних прогулянок вона тричі мала розмови з незнайомцями на вулиці, а за час прогулянок із собакою – 65 разів! Ей, інтроверти, здається є дієвий спосіб знайомитися!


Люди похилого віку теж мають беззаперечну потребу і користь від спілкування з тваринами. Ідея моєї бабусі про лікування колін кицькою була не зовсім безглуздою, але реалізація підкачала – значно корисніше було б щодня гратися з кішкою клубком або вигулювати собаку. Такі помірні фізичні навантаження добре впливають і на суглоби, і на серцево-судинну систему, і на настрій. Крім того, турбота про тварину та спілкування з нею допомагають уникати відчуття самотності людям, що живуть самі та мають обмежені соціальні зв’язки.

Наш Хоуп ще дуже маленький. Але підросте – і буде шукати людину, з якою залюбки стане гратися все життя!

Наш Хоуп ще дуже маленький. Але підросте – і буде шукати людину, з якою залюбки стане гратися все життя!

Важко заперечити, що постійна фізична активність, нормалізований тиск, контроль стресів та хороший настрій зроблять ваше життя довшим, а пухнасті поруч додадуть ще й цікавинки. Дослідження у Міннесоті, яке проводили протягом 20-ти років, підтвердило – люди, які протягом свого життя спілкуються з тваринами, мають на 30% менше шансів померти від серцевого нападу та на 40% - від інсульту. [1;5]

Гарвардські дослідники стверджують, що найкраще на здоров’я і тривалість життя впливають собаки, але також додають – кожна тварина має свій «лікувальний» ефект. [6] Тож не дивлячись на те, що тварини не є лікарським засобом, а самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я, саме домашні улюбленці можуть зробити важливий внесок у ваш фізичний та емоційний стан.

Наш Джоннік подбає про ваш емоційний стан. Для знайомства з малюком - пишіть нам  Adopt Don't Stop

Наш Джоннік подбає про ваш емоційний стан. Для знайомства з малюком - пишіть нам Adopt Don't Stop

Я могла б ще багато писати про користь пухнастих, але маю бігти, бо троє моїх котів прямо зараз хочуть лікувати мене своїм муркотінням і м’якенькими животиками, а я ретельно дотримуюся медичних рекомендацій. Тож я на процедури, а ви – в притулок, шукати свою «чарівну пігулку» від самотності й буденності!.

Lira-8.jpg

Ліра чекає на свою людину. Може це ви?

Дякуємо Tania Rostovska за підготовлений матеріал!

Досліджені джерела:
1. https://www.medicaldaily.com/top-10-reasons-pets-are-good-your-health-245712
2.https://www.hopkinsmedicine.org/news/media/releases/newborns_exposed_to_dirt_dander_and_germs_may_have_lower_allergy_and_asthma_risk
3. https://www.sciencemag.org/news/2013/12/want-fight-allergies-get-dirty-dog
4. https://microbiomejournal.biomedcentral.com/articles/10.1186/s40168-017-0254-x
5.https://www.forbes.com/sites/nicolefisher/2019/05/12/8-ways-pets-improve-your-health-and-wellbeing/#7a8af7343d4c
6. https://www.health.harvard.edu/staying-healthy/why-having-a-pet-is-good-for-your-health