Як поїхати на дачу з твариною?

Ви довго відкладали поїздку свого улюбленця на дачу, але час настав. Годі діставати сусідів дзвінками через кожну годину, щоб дізнатися, чи все добре у вашої кицьки? Погодована, поглажена і наповнювач у лотку свіженький? І родичів треба залишити у спокої, і не з’ясовувати, чи добре песик поводився під час ранкового вигулювання? Бо, буває, отак серед цього недоліта раптом думаєш “хоч на дачу поїду, овочі-гриль зроблю і картоплі накопаю”, але на кого лишити свого солоденького пиріжечка?

Цей пиріжечок Пан Плюшкін скептично ставиться до їдеї поїздки на дачу. Залюбки залишиться у вас вдома. Так, він ще шукає домівку і чекає на вас!

Цей пиріжечок Пан Плюшкін скептично ставиться до їдеї поїздки на дачу. Залюбки залишиться у вас вдома. Так, він ще шукає домівку і чекає на вас!

Годі відкидати варіант “взяти тварину з собою”! Краще поговорімо про те, як це зробити продумано і безпечно для вас обох.

Потрібно обрати вид транспорту. Щоб мінімізувати стрес для домашнього улюбленця, варто обрати таксі або власне авто. Натовп людей із сумками в клітинку по троє на одне вільне місце в автобусі може травмувати навіть психіку здорової людини, не кажучи вже про шок для маленької тваринки (а раптом ваша тваринка не маленька – шок буде у людей навколо). Якщо оберете таксі - попередьте водія про тварину та уточніть умови її перевезення.
Їхати власним авто значно зручніше, адже тварині не доведеться пристосовуватися до незнайомих людей. Але тут теж потрібно врахувати важливий момент – слід зафіксувати домашнього улюбленця, щоб він не заважав водію та не травмувався в салоні. Навіть якщо крім водія є ще пасажир, невелику тварину краще посадити у переноску та пристебнути ременем, а для великої використати сітки-обмежувачі чи навіть спеціальні собачі автокрісла. Це захистить і тваринку, і людей в авто.

Ліра не проти проїхатися у переносочці у вас на руках. Бажаєте познайомитися? Пишіть нам!

Ліра не проти проїхатися у переносочці у вас на руках. Бажаєте познайомитися? Пишіть нам!

Слідкуйте, щоб у салоні була комфортна температура, свіже повітря та не забудьте про воду, яку можна давати під час коротких зупинок. Ну і, вірю, те, що тварину не можна закривати у машині у спеку навіть “на кілька хвилин”, нагадувати не потрібно. Візьміть додаткові серветки, рушник, необхідні для тваринки медичні засоби, повідок та намордник, щоб бути готовими до різних ситуацій в дорозі.

Звичайно, не у всіх є власне авто, але тут можна поєднати приємне з корисним. Запропонуйте своїм друзям з автівкою рванути до вас на дачу. Все одно ж збиралися зустрітися – а на природі це душевніше вийде.

Для вашого улюбленця приїзд на дачу, у нове місце, де багато простору, великі рослини, незнайомі запахи й звуки – своєрідний стрес, навіть для собань, які щодня виходять на прогулянку. А для хатніх мешканців це взагалі може стати небувалим переляком. Тож випускайте тварину максимально повільно, не лишайте саму перший час, гладьте та говоріть як зазвичай, щоб заспокоїти її своїм голосом.

Коли побачите, що тваринка звикла і готова пізнавати світ навколо – її можна відпустити. Але краще все ж не лишати саму без нагляду, адже чужі тварини, отруйні рослини чи неадекватний сусід можуть з’явитися нізвідки.

Якщо пухнастик продовжує поводитися налякано після певного часу, найкраще забрати його в будинок або лишити у переносці. Погодьтеся, нехай краще тваринка буде в закритому просторі, ніж дезадаптована на вулиці.

Виходьте із собанькою за периметр вашої дачної ділянки тільки на повідку. Він може злякатися лаю сусідських псів, гучних звуків – і побігти світ за очі. Навіть якщо ви впевнені у своєму песику, на період перший прогулянок на незнайомій території тримайте його на повідку.

Щодо киць. Будьте готові до того, що перебування на травці стане для неї шоком. Також радимо не спускати кицю зі шлеї. Адже навіть дуже високий паркан може не зупинити котика, який чогось дуже злякався і хоче бігти хоч кудись. Краще походіть з кішкою по вашій ділянці, та слідкуйте, аби вона нічого не їла, окрім звичайної травички. Адже вона може натрапити на отруйну рослину. Детально про кімнатні та дикі отруйні рослини можна прочитати у нашому матеріалі.

Наш Хоуп ще дуже крихітка щоб кудись їздити. Але скоро він буде готовий знайомитися зі своєю людиною! Пишіть – організуємо зустріч!

Наш Хоуп ще дуже крихітка щоб кудись їздити. Але скоро він буде готовий знайомитися зі своєю людиною! Пишіть – організуємо зустріч!

Ще одним важливим моментом є звична для пухнастика їжа. Її обов'язково треба взяти з собою, щоб уникнути проблем із травленням. Не давайте тварині залишки з вашого столу і попередьте гостей, що ваш песик чи котик має власну їжу. Навіть якщо комусь хочеться дати кісточку – ніт! Не треба.

У тварини має бути постійний доступ до чистої води, особливо у спеку. Адже не кожна кицька чи собанька зуміє дістати відро води з колодязя. Також потурбуйтеся про лоток для киці. Так, звучить смішно, але тварина, яка все життя звикла робити свої важливі справи лише у лоточок, може дуже стресонути через його відсутність. І навіть кілька днів без лоточка можуть збити її «налаштування» і, повернувшись додому, киця може певний час промахуватися і забувати про лоточок.

Не забувайте про кліщів. На дачі, де нема тварин, вони особливо злющі та голодні. Регулярні обробки від паразитів мають забезпечити захист вашого улюбленця. Але радимо щодня перевіряти його на наявність всяких небажаних «пасажирів на борту», тобто, на шкірі.

Ой, Ліссі кліщів не любить і знатися з ними не планує! А ось гуляти з вами буде залюбки! Для знайомства з собаньою – пишіть нам.

Ой, Ліссі кліщів не любить і знатися з ними не планує! А ось гуляти з вами буде залюбки! Для знайомства з собаньою – пишіть нам.

Щоб час на дачі пройшов весело і для вас, і для пухнастика, візьміть його улюблені іграшки або купіть нові. Це допоможе вам обом отримати легку фізичну активність і розтрясти з’їдені смаколики. Якщо ваша кицька любить точити кігті – не полінуйтеся взяти з собою дряпку чи коврик, інакше старенький дачний диван може неабияк постраждати від тих чарівних котячих лапок. І, що набагато гірше, киця може звикнути точити пазурі о різні речі – і привезе цю звичку додому.

І, наостанок, порада-бонус: якщо ви не хочете, щоб через два місяці у вас на додаток до однієї дорослої тваринки було ще кілька сліпеньких пухнастих малюків, потурбуйтеся про котячу/собачу стерилізацію. Але, чого це я, ви ж і так стерилізували вже свою тварину, правда? Незалежно від того, їда вона на дачу чи ні. Бо стерилізація, перш за все, це профілактика виникнення страшних запалень репродуктивної системи та онко. І, пам'ятайте, стерилізована тварина не має бажання «іти шукати пригоди», тому ввечері, втомившись після цілого дня ігор, спокійно буде відпочивати у вас в ногах.

А якщо у вас, як у мене, не одна тварина, а відразу три, – тримайтеся :) І добре подумайте, чи справді ви аж так хочете на дачу, чи може краще лишитися вдома в пухнастих обіймах, а по картоплю сходити на найближчий ринок.

Дякуємо за матеріал Tania Rostovska