Міссія можлива! Як подружити котів

Навіть коли ти найнезалежніша та найсамостійніша киця, твоїм рабам може взбрендити притарабанити до дому ще одну кішку чи кота. Хто їх про це просив – невідомо. Казала ж їм багато разів «Мені бути одненькою ок!». Але ні. Хочуть ще когось врятувати з вулиці, а ще ж переймаються, що їхня кицюнічка сумує, коли нікого нема вдома. Невгамовні якісь.

Наш Гагарін причепурився і готовий їхати в нову родину та знайомитися з кицями! Залишилося тільки знайти цю родину

Наш Гагарін причепурився і готовий їхати в нову родину та знайомитися з кицями! Залишилося тільки знайти цю родину


Ну, нічого не поробиш, раби часом виходять з-під контролю і чудять шо хотять. Тому, коли вони вже принесли другу кицю у квартиру – треба шось з цим робити.


Звичайно, можна влаштувати війну і показати гості, де раки зимують. Але ж ти вихована і добра киця – може спробуєте подружитися?
Тільки дивись уважно за рабами, якщо будуть витворяти якусь фігню – одразу постав їх на місце.

А що вони можуть неправильно зробити?

 • Без попередження витрухнути нову кицю перед твоїм носом і сказати «Дружіть!». По-перше, будь-яка домашня киця офігєєт від такої наглості й тут же дасть новачку копняка. По-друге, новий котик може так налякатися, що і сам почне шипіти на старожилку, а може і по мордяці заїхати. Тож, ніякого спонтанного і швидкого знайомства! Майте повагу до почуттів котиків.

 • Інколи люди хочуть зробити все швидше і не вигадують нічого кращого, аніж закрити стару і нову кицю в кімнаті. Мовляв, нехай з'ясують стосунки, визначать, хто тепер головний і потоваришують. Ага-ага, так киці й побігли здійснювати подібні мрії. Що отримають горе хазяїва? Не виключено, що кроваве побоїще та неприязнь котиків один до одного ще на дуже довгий час.

 • Взяли обох киць на руки стали тицяти носиками, щоб принюхалися і подружилися. Ну взагалі без коментарів. Таким людям не гріх і руки роздряпати.

  А ось за що рабам можна подякувати – якщо вони нікуди не поспішають і поетапно дають змогу кицям звикнути одна до одної. Одразу ж варто зазначити – частіше і простіше спільну мову знаходять котик та киця. Звичайно ж, всі мають бути стерилізовані (тут взагалі без варіантів). Але киці – це не статистична одиниця. Це жива істота зі своїм характером, особливостями поведінки, психікою та уподобаннями. Тому все залежить від того, як конкретно ці тварини знайдуть спільну мову. Це можуть бути й дві киці, і два котики – їхні шанси стати друзями теж великі.

  Тож, що роблять розумні раби?

  Вони приносять нову кицю і розділяють приміщення. Старій киці дістається більша територія, більша кімната. Новій киці – менша. Також це може бути кухня, балкон, ванна кімната. Не варто переживати, що їй буде мало місця. Зараз вона переживає такий стрес, що чим менший простір у її розпорядженні, тим більш захищеною буде себе почувати. Також не треба силою витягати кицю з переноски. Нехай сама вирішить, коли їй виходити.

  А для киці-господині має бути практично не відчутне обмеження її території. Бо загарбникам хочеться сказати тільки тверде «Ніт!» – і ніякої там дружби.

  У кожної киці мають бути свої миски, лоток, дряпка, іграшки. Щоб не було заздрісно!

  Ніхто не скаже, скільки часу потрібно для налагодження гарного контакту, але перші кілька днів, а інколи – і кілька тижнів, кицям треба звикати до нового запаху. Якщо у квартирі кілька приміщень, кожні 2-3 дні можна змінювати локацію новачка, щоб усе-усе обнюхав. Наступний крок – поміняти киць місцями, кімнатами. Знов ж таки – щоб усі все понюхали.

  Щодо запаху. Є хитрість, яка допоможе котикам краще сприйняти один одного. Людина бере чисту рукавичку, носочок, шматок тканини – і починає гладити новачка. Особливо по залозах – на щічках, підборідді та лобі. Помічали, як киці труться об щось цікаве для них цими місцями? Отож. Бо це важливі та пахучі місця.

  Далі ця ганчірка їде на територію киці-господині із важливим меседжем «У домі є інший котик, ось, можеш зробити нюх-нюх і більше про нього дізнатися!». Тканину не треба тицяти тварині під ніс, достатньо покласти її неподалік. Так само треба «зібрати» запах киці-старожила і принести тканину новачку. Цю процедуру можна проводити кілька разів на день – хай нанюхаються вдосталь! 

  На яку реакцію має чекати людина? Щоб киці почали абсолютно спокійно реагувати на тканину з іншим запахом. Не зайвим буде позитивне підкріплення: понюхала киця ганчірку – отримала смаколик. Всі щасливі. І якщо вона байдуже ходить по «сховищу чужого запаху» – теж отримує вкусняху. Негативна поведінка (війна з тканиною) просто ігнорується, увага на цьому не загострюється.

  До наступного кроку у знайомстві є сенс переходити лише тоді, коли котики абсолютно спокійно реагують на ганчірку із чужим запахом. Люди мають орієнтуватися на того котика, який тупить. І якщо один вже чхати хотів на чужий запах, а другий ще бентежиться – то треба поважати його почуття і не підганяти. Нехай нюхає та звикає.

  В цей період рабам не варто проявляти надмірну любов до кішки-старожила, міркуючи, що вона може ображатися, що перед нею треба звинятися. Від надмірної уваги киця може ще більше прифігіти та стресонути.

  З новачком треба поводитися обережно. Не витягати силою з хованок, не тіскать та дати час звикнути до людини. Що точно треба – гратися! З вудочками, пір'їнками, мишками. І смачно годувати, це ж святе.

  Фахівці з поведінки котячих радять на наступному етапі знайомства перекрити прохід між кімнатами сіткою або решіткою, щоб тварини бачили одна одну, відчували запах, але прямого контакту не було ще. Не впевнені, що у кожного вдома є такі пристрої, але можна придумати якийсь аналог: завісити прохід тканиною на період цього знайомства. Коротше, нехай раби імпровізують, то їхня справа, а не божественного створіння!

  Важливо кілька разів погодувати котиків біля такого «розділового полотна». Треба одночасно поставити їхні миски поруч з бар'єром. Це дасть змогу котикам побачити, що їжі вистачить на всіх і боротися за неї не варто. Також це є позитивним підкріплення того, що вони знаходяться неподалік одна одної.

  Коли киці спокійно реагують на присутність через сітку/тканину іншої тварини – можна переходити на очний сеанс знайомства в одній кімнаті. Краще запастися пульверизатором – якщо станеться сварка і киці зчепляться – зробити швиденько пшик-пшик водою на них! А ось лізти рознімати їх руками можна порадити лише тому, кому ці руки більше не потрібні.

  Зустріч має бути короткою, якщо не сталося мордобою – то 10-15 хвилин для першого разу в одній кімнаті – з головою.

  Якщо все йде гуд, коти нюхаються, чи не проявляють особливого інтересу, можна збільшувати час спільного перебування у кімнаті. Для закріплення позитивного ефекту добре працює спільне годування. Тіки шоб все порівну! І одночасно. Їжа завжди заспокоює. Ну й ігри ще. Треба починати гратися з ними, але щоб у кожної киці була своя вудочка, пір'їнка.

  І тут знову варто пам'ятати про позитивне підкріплення. Киця пройшла повз іншу та не звернула на неї увагу? Тримай вкусняху! Не шипить? Ось твоя нямка! Відсутність агресії та негативу – це вже те, за що треба хвалити тваринку.

  Якщо ж починаються якісь склоки – варто відволікти киць іграми. Та людям не треба піднімати паніку. Коли одна проявляє своє невдоволення, а інша йде геть – конфлікту уникнули, можна видихати.

  І нарешті! Якщо протягом тижня постійних зустрічей та спільних забав котики не проявляють агресію один до одного – їх можна залишати удвох. Діло буде!

  Але що робити, якщо знайомство вже сталося неправильно і капець пристрасті киплять? Провести «перезнайомство» за подібною схемою. Розділити котиків і поетапно пропонувати їм переглянути своє ставлення до іншого котика. Так, це складніше, аніж починати з нуля. Але все реально!

  Тож, киця, якщо твої раби зробили все правильно – скоріш за все в тебе буде новий друг чи подружка. А разом можна стільки всього цікавого наробити!

Якщо шо – Гагарін тіки і чекає, коли зможе з кимось подуріти. Для знайомтсва – пишіть на нашу сторінку у Фейсбуці Adopt Don't Stop

Якщо шо – Гагарін тіки і чекає, коли зможе з кимось подуріти. Для знайомтсва – пишіть на нашу сторінку у Фейсбуці Adopt Don't Stop