Спека: як вберегти котиків та собачок?

З позитивного: тваринам загалом легше витримувати спеку, ніж людям. Однак, коли стає дуже спекотно, як от нещодавно і як буде знов скоро, – це може сильно зашкодити здоров’ю вашого улюбленця.

Тож щоб допомогти нашим друзям легше перенести спеку, ветеринари дають нескладні поради.

Вода
Це наче й так зрозуміло, але слід переконатися, що вашій тварині не бракує свіжої води. Воду найкраще міняти кілька разів на день, щоб котик чи песик більше охоче пив.

Котик Норман, підопічний Adopt Don't Stop  Любить, коли не спекотно. А ще – коли цьомають носик. Для знайомства – пишіть нам!

Котик Норман, підопічний Adopt Don't Stop

Любить, коли не спекотно. А ще – коли цьомають носик.

Для знайомства – пишіть нам!

Затінок
Слід переконатися, що у квартирі є місця, на які не потрапляє сонячне світло, де тварина може сховатися від спеки. В таку погоду хвостики також полюбляють спати на плитці у кухні чи ванній кімнаті, оскільки керамічні матеріали прохолодніші. Дайте їм можливість лежати там, де їй комфортно.

Циркуляція повітря
Відчиняйте вікна, щоб впустити свіже повітря. Не забувайте про сітки і гребінки, якщо у вас вдома є котик! Придбайте невеличкий закритий вентилятор і поставте на підлогу або на підвіконня біля відчиненого вікна. Якщо у домі немає кондиціонера, можна також поставити пляшку з замороженою водою перед вентилятором, щоб повітря, що розганяє вентилятор, було холоднішим.

Порада власникам котиків: якщо є можливість, поставте лежанку на якесь підвищення, щоб повітря також циркулювало під її дном.

Наша маленька Оливочка, підопічна фонду. Готова спати на будь-якій лежаночці, тільки б у вас вдома! Для знайомства – пишіть на сторінку Adopt Don't Stop

Наша маленька Оливочка, підопічна фонду.

Готова спати на будь-якій лежаночці, тільки б у вас вдома!

Для знайомства – пишіть на сторінку Adopt Don't Stop

Розчісування
Розчісуйте свого улюбленця якнайчастіше. Зайва шерсть, особливо плутана, заважає тваринам остудитися – насамперед довгошерстим. Таких спеціалісти радять якнайретельніше розчісувати щодня.

Якщо ви хочете підстригти котика чи песика, обов’язково порадьтеся перед цим з ветеринаром. Стрижка для котів, а часто і для собак – це стрес. Стрижкою можна дуже легко порушити природну терморегуляцію кота, тому її радять робити лише в тих випадках, коли в котика дуже сильно плутається шерсть і його дуже важко розчесати. Крім того, світлі киці, особливо білі, зазвичай мають досить світлу шкіру, тому стрижка може збільшити ризик сонячного опіку. Це ж стосується і світлих собаньок.

Один із варіантів – підстригти тварині лише животик, тоді їй буде прохолодніше, а ризик опіку мінімізується. Але в будь-якому разі, проконсультуватися з кваліфікованим ветеринаром необхідно, а стрижку, якщо ви все ж на неї наважитесь, повинен робити лише професіонал.

Наш красень Юрій Олексійович. Чухайте його, гладьте, вичісуйте! Обожнює все! Бажаєте познайомитися? Пишіть на сторінку Adopt Don't Stop

Наш красень Юрій Олексійович.

Чухайте його, гладьте, вичісуйте!

Обожнює все!

Бажаєте познайомитися? Пишіть на сторінку Adopt Don't Stop

А ще – коли є час, візьміть вологий рушник і погладьте ним котика чи песика. Якщо вологи на шерсті зовсім трохи, навіть котам це зазвичай не заважає. Котики навіть більше вилизуються в спекотну погоду, щоб зволожити шерсть і трішки охолонути.

Лід
Якщо вам треба піти з дому на цілий день, покладіть три-чотири кубики льоду в мисочку з водою. Також радять заморозити воду в пляшці, загорнути пляшку в рушник і залишити в улюбленому місці відпочинку тварини, перш ніж іти з дому. В сильну спеку – розкладіть по квартирі кілька таких пляшок.

Менше активних ігор
Якщо у квартирі дуже жарко, а тварина активно дуріє та грається, варто намагатися її заспокоїти. І заохочувати більш спокійні ігри. Якщо тварина все ж не заспокоюється, дайте йому погратися кубиком льоду. Можна навіть при замороженні додати в воду трохи курячого бульйону, щоб тварині було ще цікавіше гратися з кубиками.

Менше активних ігор? Це точно не про нашу Черепашку! Для знайомства – пишіть нам Adopt Don't Stop

Менше активних ігор? Це точно не про нашу Черепашку!

Для знайомства – пишіть нам Adopt Don't Stop

Килимки
В зоомагазинах продаються охолоджуючі килимки. Такі килимки частіше рекламують для песиків, але й коти іноді від них у захваті. Принцип дії килимка – він заповнений спеціальним охолоджуючим гелем, який активізується, коли тварина на нього лягає. Килимки не завжди себе виправдовують, бо часто тварини не люблять лежати в одному місці. Перш ніж купувати килимок, обов’язково переконайтеся, що гель усередині не токсичний для тварин.

Можливі проблеми зі здоров’ям
Щоб уникнути опіку, варто менше перебувати з твариною під відкритим сонцем, особливо якщо в нього світла шерстка і шкіра. Уважно спостерігайте за своїм улюбленцем, щоб якомога раніше побачити симптоми можливого теплового удару. Запам'ятайте їх: тварина дуже знервована, часто дихає, у неї гаряча шкіра, скляніють очі, тече слина, також можливе блювання, тваринка може навіть впасти чи знепритомніти. Якщо ви маєте найменшу підозру теплового удару, відразу ж зв’яжіться з ветеринаром.

Тварини в авто
За жодних обставин не залишайте тварин влітку одних у машині!
Дуже часто власники тварин ідуть в магазин за покупками, а тварин залишають в машині. При цьому вони вимикають кондиціонер та закривають усі вікна. На сонці салон автомобіля дуже швидко нагрівається. Для прикладу, температура панелі може досягнути позначки у 70 градусів. Лише за одну годину у таких умовах тварина може отримати тепловий удар. Або, що ще страшніше – це може привести до летального результату. На жаль, щоліта ми чуємо про такі жахливі смерті тваринок.
Якщо вам необхідно залишити тварину в машині на якийсь час — ввімкніть кондиціонер та обов'язково залиште їй мисочку з водою.

Цей простий експеримент показує, наскільки спекотно може бути в авто!

Цей простий експеримент показує, наскільки спекотно може бути в авто!


Якщо у тварини є проблеми зі здоров’ям, то залишати її замкнутою в машині не можна за будь-яких обставин! Ослаблені собанька чи котик можуть досить швидко втратити свідомість і померти навіть за не досить високої температури.

Треба пам’ятати, що в салоні автомобіля не можна залишати запальнички, дезодорант та інші речі, які легко загораються. Бо це може призвести до вибуху у салоні.

Це наша Ліссі показує, що від жари тваринки в машині можуть прифігіти. Знайомитися з нашою кльовою собаньою – через повідомлення на сторінку Adopt Don't Stop

Це наша Ліссі показує, що від жари тваринки в машині можуть прифігіти.

Знайомитися з нашою кльовою собаньою – через повідомлення на сторінку Adopt Don't Stop

Також влітку господарі часто подорожують зі своїми улюбленцями, їздять на дачу та у гості. Якщо на вас чекає поїздка з котиком чи песиком, зробіть її максимально безпечною для вашого улюбленця.

1. Свіжа вода.
Візьміть із собою велику баклажку води. Щоб не лиши давати тварині пити, але і змочувати її шорстку, а за необхідності – облити водою повністю.

2 .Місце стоянки.
Для зупинки необхідно обирати місце у затінку. Краще всього підійдуть дерева.
Перед тим як сідати в автомобіль варто відкрити всі вікна та двері, щоб провітрити салон. Також під час поїздки не забувайте про кондиціонер. Ліпше, щоб він працював постійно під час подорожі. Але температура всередині машини повинна бути комфортною, щоб домашній улюбленець не застудився.

3. Частота зупинок.
Не всі тварини люблять кататися у машині і можуть відчувати стрес. Через це відмовлятися пити в автівці, яка рухається. Намагайтеся робити часті зупинки, виводьте собаньку зробити свої важливі справи на природі. Обов'язково дайте попити кілька разів.

Джонні авторитетно заявляє: до подорожі (додому!) готовий! Знайомтеся і закохуйтеся! Пишіть нам Adopt Don't Stop

Джонні авторитетно заявляє: до подорожі (додому!) готовий!

Знайомтеся і закохуйтеся!

Пишіть нам Adopt Don't Stop

Бережіть своїх хвостиків!
Аномальна жара всім дається непросто.

Але і не забувайте про вуличних тваринок!

Виходите на вулицю? Відріжте дно від пляшки і налийте туди води, залиште біля сміттєвих баків чи там, де ходять безхатні тваринки. На жаль, вони собі в кіоску водички купити не можуть.

Дякуємо за підготовлений матеріал нашим авторкам Natalya Shishak та Natalia Slipenko!