«Людино, я прийшов з миром»: готуємося до появи котика вдома

Окей, ви прийняли важливе рішення – взяти у родину котика! 

Якщо це рішення не спонтанне і ви незаплановано притягнули у квартиру мокру кульку по дорозі з роботи – є час підготуватися до появи нового члена родини. Ну, або вірніше сказати – до появи іншопланетянина. Адже, не зважаючи на те, що киці дуже інтелектуальні й розуміють нас (якщо захочуть), їхня «висадка» у вашому помешканні багато в чому буде нагадувати прибуття іншопланетної форми життя.

Тож, готуємося до поважного гостя!

Будемо сподіватися, що він нас лише поневолить, а не знищить.

Гагарін виглядає собі раба

Гагарін виглядає собі раба

Сітки на вікнах

Обов'язковий пункт в оселях, куди прибуде киця. Не має значення, маленьке це кошеня чи навчений життям вуличний кошак. Коти – мисливці, всі, абсолютно. І навіть якщо все життя котя буде аморфно дивитися на пташок, одного дня, коли ви не чекаєте, він нікого не попередить і вирішить стрибнути за тою, найбільш нахабною пташкою. Тож сітки антикішка – без варіантів! На всі вікна, які будуть відчинятися та балкон. 

Часто розглядають варіант установки звичайних антимоскітних сіток. На жаль, відомі випадки, коли коти випадали разом з такими сітками, бо вони мають не достатньо міцні кріплення.

Огляньте квартиру на небезпечні предмети

Ви ж пам'ятаєте, котики прибули до нас з іншої Галактики, тому їм дуже цікаво досліджувати людське життя та помешкання. Вони можуть залазити у всі щілини, куштувати на зуб ваші рослини, ковтати дрібні предмети, пробувати побутову хімію і тп і тп і тп. Тому прискіпливо огляньте свою квартиру і подумайте, чи нема щілин, де котик застрягне? Чи не розкидані небезпечні предмети? Чи не забули ви сховати хімічні речовини? Дослідницька місія у котів може переважати над інстинктом збереження, майте це на увазі!

Позакривати все те, що можна відкрити – святе діло. Допоможуть замки «від дітей». Так, котики відкривають: шафи, холодильники, тумби, та все, що захочуть.

Підготуйте царське ложе для хвостатого гостя

Так-так, він все одно буде спати, де йому закортить. Не виключено, що це буде поличка в шафі, вазон, або у вас на голові. Але за правилами міжгалактичного тону, придбайте для свого гостя лежаночку. Де вона буде стояти – краще вже дивитися, коли котик буде у домі. Підгледіти, де йому сподобається лежати, і запропонувати йому м'якеньке.

Можна ще запастися кото-будиночком, хоча з ймовірністю 99% – він обере звичайну картонну коробочку. Чим би дитя не тішилося!

Карамелька та хороми!  Поки лікує свої лапки – має чисельні переломи.  Але за місяць-два буде готова чкурнути додомку!

Карамелька та хороми!

Поки лікує свої лапки – має чисельні переломи.

Але за місяць-два буде готова чкурнути додомку!


Лоток!

Какулі прибульців – дуже цінна річ! Тому котик буде намагатися їх заховати, щоб ви, не дай боже, не перепродали їх на чорному ринку за шалені гроші. І щоб котичок ховав своє добро не у ваших речах – запропонуйте йому лоточок. Вони бувають відкритого та закритого типу, високі, низькі, з бортиками або без – який саме припаде до смаку вашому іншопланетянину – вгадати неможливо. Експериментуйте! До лоточка не забудьте придбати й наповнювач. Які бувають види і як краще знайомити котика з лотком ми писали у статті.

Корм і мисочки

Коти, хоча й іншопланетні організми, але працює у них все досить звичним шляхом: какулі продукують лише після того, як поїли смачненького. Корм має бути супер преміум або преміум класу. На інших планетах нема столів, тому організми котів не прилаштовані для того, щоб довго і гарно функціонувати, якщо їх годують «їжею з людського столу». Якщо ви плануєте годувати прибульця «натуралкою», ознайомтеся із нашим дослідженням на цю тему. 

Спойлер! Самотужки розробити збалансований і корисний раціон на «натуралці» надзвичайно важко (читайте – майже неможливо). Тому ми, як і більшість ветеринарів, топимо за збалансований корм високої якості.

Мисочки має бути дві: для водички та корму. Водичка має бути весь час і свіжа! Бо іншопланетний гість сприйме неміняну водичку за образу, так і знайте.

Наш колишній підопічний Стіві (нині – жопка-Сьома)  Просто радіємо і хизуємося!

Наш колишній підопічний Стіві (нині – жопка-Сьома)

Просто радіємо і хизуємося!

Дряпка

Кото-прибульці досліджують наш світ на дотик. Точніше – на когтик. Їм дуже цікаво дізнатися, наскільки міцна тканина на вашому дивані. Чи наскільки легко буде зняти шпалери. Чи як довго треба висіти на шторах, щоб вони розійшлися. Але є цілком законний спосіб дозволити котику робити дряп-дряп лапками – чудо техніки – дряпка обикновєнна! Вона має безліч різновидів, який обрати і як котика з нею познайомити – читайте у нашому матеріалі.

Переноска

Міжгалактичний корабель котик залишив на орбіті Землі, тому для переміщення у місті йому потрібна невеличка затишна штукенція. Навіть якщо ваш новий друг виглядає цілком сумирним і вам здається, що ви просто посадите його у торбу, або будете нести на руках – спочатку пролунає зловєщє «ха-ха-ха», а потім котик у найбільш несподіваний момент чкурне так, що тіки п'яточками засіяє. Навколишній світ має безліч запахів, шумів та людей/речей, які можуть налякати котика. Налякати настільки, що деякі навіть вибивають дверцята у переносці. Тому і саму переноску тримайте міцно та будьте напоготові (мало лі шо!)

Щітка

Не всі котики люблять вичісуватися, але якщо ваш новий друг має розкішну шубу – вичісувати її буде необхідно. Придивіться також до пуходерки, але з нею поводьтеся обережно, щоб не пошкрябати ніжну шкірку іншопланетянина. Дуже крута штука – фурмінатор. Загугліть, та замовляйте. Позбавите котика зайвого, і себе також – шерсті буде набагато менше. А ще вам знадобляться спеціальні ножиці для кігтів, так їх також треба обрізати, однією дряпкою не обійдетеся.

Іграшки

Світ котів – непередбачуваний та неймовірний. Ніхто не знаю, що стане його улюбленою іграшкою: новомодна мишка за мільйон грошей, яка піщить, світить очима і виблискує інтелектом або ватна паличка з вашої ванної кімнати. Серед перевірених уподобань, які можна придбати у зоомагазині: м'ячики-торохнунчики, штучні мишки, пір'їнки. Чим більше у вашого гостя буде різноманітних забавок, тим нижча ймовірність, що він почне анексувати ваші речі. Але це не точно.

Наша колишня підопічна Плюша.  Теж просто хвалимося!

Наша колишня підопічна Плюша.

Теж просто хвалимося!


Ну що, оселя готова до прибульця?

Переходимо до наступного пункту: ветеринар. Дізнайтеся найближчу до вас цілодобову ветеринарну клініку. На всяк випадок! Оберіть клініку, лікаря (краще по відгуках знайомих), куди ви понесете свого іншопланетянина. Якщо він прибув до вас з вулиці чи досить маленьким – лікар має оглянути його, сказати, як, коли і чим обробити й назначити дату вакцинації. Якщо котик потрапив до вас вже після проходження місії «Волонтер/притулок детектед» – частіше за все, він вже оброблений та має щеплення. Уточніть це у куратора, який вам віддає тваринку.

Теж стосується і стерилізації – якщо прибулець ще в змозі «натваріть дєлов», проведіть його обстеження (аналіз крові (загальний та біохімічний), ЕХО серця) та заплануйте його стерилізацію. Глибоко в душі котик скаже вам «дякую» (хоч і буде мати незадоволений вигляд).

Карамельці ще рано думати про стерилізацію.  Зайнята лікуванням лапочок та поглинанням (за трьох!) паштетика!

Карамельці ще рано думати про стерилізацію.

Зайнята лікуванням лапочок та поглинанням (за трьох!) паштетика!


Так, тривожний момент настав! 

Прибулець висадився у вашій квартирі. Відчиніть переноску і залиште її (разом із пасажиром) у спокої. Відійдіть на безпечну відстань. Не шуміть, не влаштовуйте салют на честь такої події. Краще за все – просто займайтеся своїми справами й не чіпайте котика. Не витягайте його силою, нехай вийде з переноски, коли сам захоче.

Краще почати знайомство з новою оселею з однієї кімнати. Поставте неподалік мисочки з кормом і водою, поодаль – лоточок. І йдіть собі. Скоріш за все, перший час (у когось кілька годин, у когось – кілька днів) прибулець буде ховатися десь під диваном або за шафою. Не витягайте його. Дайте пересидіти стрес та потім спокійно заїсти його.

Не підганяйте котика, не нав'язуйте йому свою ласку. Попередьте інших членів родини тримати себе у руках. Коли прибулець зрозуміє, що він у безпеці – сам почне до вас підходити. Тоді погладьте його. Але не втримуйте, коли він вирішить, що досить з вас цього щастя – і піде геть.

Лукі.  Майже киця, чесно-чесно!  Не вірите? Приходьте знайомитися!

Лукі.

Майже киця, чесно-чесно!

Не вірите? Приходьте знайомитися!


Не переживайте – мине трохи часу і цей милий іншопланетянин поневолить вас та зробе своїм рабом.

А поки – насолоджуйтеся свободою та спостерігайте за тим, я він досліджує вашу спільну домівку.