Готуємося до подорожі з твариною

Лишити свого чотирилапого друга під час відпочинку з кимось іншим – все одно, що лишити дитину напризволяще. Бажання подзвонити/ написати з приводу того, скільки поїв/ поспав/ погуляв не покидає щосекунди, іноді просто хочеться трохи позавивати на місяць (бо ж сумуєш). А як «нянька» все робить не так? Що, як не справляється?!

Насправді, окрім звичайних скучашок і скаженого материнського інстинкту, є ще цілий ряд об’єктивних причин, чому чотирилапого варто взяти з собою.

В цілому тварини, які адаптувалися до переїздів, так само люблять подорожі і нові місця.


В наш час з кордоном стає все більше магазинів, кафе та готелів, які дозволяють брати з собою чотирилапих. Якщо є можливість, чому б не скористатись?

Наша підопічна Ліссі готова до нової родини і спільних подорожей! Оно як мчить!

Наша підопічна Ліссі готова до нової родини і спільних подорожей! Оно як мчить!


Ваше «дитя» буде сумувати за вами не менше. Звичайно ж, все залежить від темпераменту або характеру вашого улюбленця, проте є вірогідність, що в нього може пропасти апетит, малеча може навіть захворіти від переживань. Справа не в увазі, її може бути вдосталь, а от улюбленого хазяїна не замінить ніхто.
Повторимося, ніхто не догляне за улюбленцем краще за вас, адже лише ви знаєте його до останньої шерстинки та кігтика.

Це далеко не весь список. Як бачимо, аргументи нічогенькі, але як організувати спільну поїздку?

Уявімо, що відпустка близько (потепліло на душі, аякже). І ви вирішили ризикнути і поїхати в подорож з пухнастиком. Кожен готується по-різному, але ми порадимо почати приблизно за місяць до від’їзду. Чому саме так? Згідно з українським законодавством, місяць до виїзду до іншої країни тварину тримають на карантині, а в останній день перед виїздом її має перевірити ветеринар. Також для виїзду за кордон тварині необхідний ветеринарний сертифікат з результатами обстежень. Тому щоб встигнути, варто почати готувати улюбленця вчасно.

Наш підопічний котик Гагарін готовий вислухати ваші пропозиції щодо відпочинку разом та подальшого проживання на вашій території (але на його умовах, бо кіт же ж)

Наш підопічний котик Гагарін готовий вислухати ваші пропозиції щодо відпочинку разом та подальшого проживання на вашій території (але на його умовах, бо кіт же ж)


Незалежно від того, котик у вас чи собачка, вам будуть необхідні такі документи.


Електронна ідентифікація. Вживлений під шкіру тварини мікрочіп повинен відповідати стандарту ISO 11784, ISO11785. Інформація про тварину вносять в електронну базу. У Києві інформацію про тварин, яким імплантовано чип, можна знайти в базі комунального підприємства “Центр ідентифікації тварин”.


Ветеринарний паспорт міжнародного зразка (фото тварини, якщо вона досягла 1 року). В ЄС потрібен паспорт свого зразка. Такий паспорт можна оформити в будь-який момент (робиться на Волинській 12, вартість 155 грн). Туди переносяться основні дані і щеплення. В ідеалі туди потрібно вклеїти ще й наклейку чіпа. У поїздку з собою потрібно брати обидва паспорти (якщо є старий). Також є інформація, що паспорт можуть просвічувати ультрафіолетом, щоб перевірити правдивість наклейок (під ультрафіолетом видно місця переклеювання / повторного вклеювання наклейки).

Вакцинація проти сказу. Лікар ветеринарної медицини робить відмітку у ветеринарному паспорті (назва вакцини, підпис, печатка, дата) після перевірки ідентифікації тварини. Термін дії вакцинації залежить від використаної вакцини і не може перевищувати 1 рік. Вакцинація повинна бути проведена тваринам віком від 3 місяців і не пізніше ніж за 1 місяць до виїзду. Особа, яка бажає провезти з собою тварину віком до 3 місяців, повинна перед цим довідатися у країні в'їзду, чи дозволено це місцевими правилами. В цілому вакцинація повинна бути щорічною. Перевірники можуть переглянути "історію" вакцинацій.


Форма №1. Вет форма видається лікарем ветеринарної медицини не раніше ніж за 3 дні до виїзду тварини за кордон. При наявності усіх довідок оформлення вет документу займає 5 хвилин, однак за проведення усіх досліджень доведеться заплатити понад 2 тисячі гривень. Окремі країни ЄС вимагають проведення додаткових протиепізоотичних заходів – інформацію про них можна знайти на сайтах аеропортів та Держпродспоживслужби.


Довідку про аналіз крові на титрування антитіл вимагають між 4 та 12 місяцем після вакцинації проти сказу. Вивчення взятої на аналіз крові повинно проводитися в акредитованій лабораторії. Вакцинація і тест на титри антитіл сказу достовірні тільки після дати чіпування. Якщо вакцинація була зроблена до чипа, потрібно чекати наступної вакцинації для можливості "відліку" від вакцинації для здачі тесту і виїзду. Тест робиться на Волинській, вартість 2223 грн. Після забору крові результат готовий / видають через місяць. На руки видають довідку з даними про титрах. Вивозити собаку можна мінімум через 90 днів з дня забору крові на аналіз.


Дегельмінтизація та обробка тварини проти ектопаразитів, про що свідчать відмітки лікаря ветеринарної медицини у ветеринарному паспорті. Лікування від глистів та кліщів повинно бути проведено між 48 та 24 годинами до від'їзду.

У разі авіаперельоту тварина також проходить вет контроль в аеропорту (довідка дійсна 1 день).


Довідка про племінну цінність тварини (якщо вона від заводчиків), з вказанням її оціночної (як можна оцінити друга!?) вартості.


Тварини, які не плануються в розведення повинні бути стерилізовані.

Додатково до документації, варто мати з собою.


1. Необхідний ліцензований контейнер для транспортування тварини, який надійно замикається. Для собак варто обрати транспортну клітку з коліщатками, для котиків підійде транспортний контейнер-переноска. Необхідно привчити улюбленця до нового «житла» заздалегідь, щоб поїздка не стала для нього і для вас катастрофою.
2. Улюбленець не може постійно сидіти на одному місці. Якщо транспорт дозволяє, варто дати пухнастику можливість світ подивитись, та і себе показати. Старайтесь вигулювати свого друга кожних 5-6 годин ,якщо є можливість випустити його на зупинках, щоб обійтися без неприємних сюрпризів.
3. Не забувайте про намордник для великих собак. Ваш друг, звичайно, не кусючий і вихований, але це збереже вас від переляканих сусідів.
4. Нехай вас це не здивує, але улюблені іграшки. Це трохи заспокоїть «дитятко» і створить більш комфортну атмосферу, адже це згадка про дім.

Останнє, що варто додати про приготування – в контейнері для транспортування має бути підстилка, пелюшка на випадок маленьких конфузів. Годувати песиків і котиків варто за 5-6 годин до від’їзду, щоб їх не знудило.

Варто звернути увагу також на правила транспортування у різних видах транспорту.


Потяг.

Щоб подорожувати з домашньою твариною поїздом, за неї доведеться сплатити як за 20 кг багажу. Оформлюють перевезення багажною квитанцією із написом на лицьовому боці "Багаж на руках пасажира". Один господар не може перевозити в пасажирському вагоні понад двоє собак або котів. Але, ви серйозно, здати свою масю у багаж?! Ні! Тож для подорожів разом, вам доведеться викупити все купе. Собак малих порід перевозять на руках господаря.


Літак.

Якщо ж вирішили подорожувати з твариною літаком, скоріш за все, вас примусять здати свого улюбленця у вантажне відділення. Лише деякі авіакомпанії дозволяють господарю взяти тварину у салон літака, якщо загальна вага тварини з контейнером не перевищує 5 кг.
Та існує виняток для службових тварин. Це, собаки, що використовують для супроводу сліпих та/або глухих пасажирів, а також пасажирів з паралізованими нижніми кінцівками. Перевезення службових собак здійснюють безкоштовно без обмежень у вазі та розмірі за умови, що вони мають нашийник та намордник. Якщо у вас є дозвіл Міжнародної авіалінії України, можете також перевозити свого улюбленця у салоні. Такі дозволи надають собакам малих порід, котам, птахам, а також дрібним теплокровним тваринам (морські свинки, хом'яки, кролі).

То Ліссі мріє, як круто було б відпочити разом з її новою родиною. Родина, ти де?

То Ліссі мріє, як круто було б відпочити разом з її новою родиною. Родина, ти де?

Як бачте, все не так страшно, як здавалося.

А головне – цілком реально, якщо вчасно розпочати.

Тому, гоу! Нехай прибуде з вами сила, відпочинок і ваш чотирилапик поруч!

Дякуємо за підготовку матеріалу Valery Grace